Yaban TUR
Yaban TV Yaban TV
Dünyanın her yerinde bütçenize en uygun, en güzel avların nerelerde yapılabileceğini Ömer Borovalı'nın başkanlığında araştırdık, en güvenilir organizatörlerin sizlere tanıtımını üstlendik ve YABANTUR'u kurduk. Bize danışın.

SİBİRYA-Kamçatka'da Kolpakova Nehrinde Balık Avı

 

KAMCHATKA  KOLPAKOVA  NEHRİNDE  BALIK   AVI

AV BÖLGESİ : Kamçatka’nın batısında çok çeşit balığı olan orta boyda bir nehirdir Kolpakova. 

BALIK TÜRLERİ : Gökkuşağı Alabalığı, Char, Beyaz Benekli Char, Kral ve Gümüş Somon. Yakalayıp bırakma ile günde 40-50 balık yakalanabilir.                                                                                                                
EN İYİ ZAMAN: 
Kral Somon; Haziran 20-25’den itibaren. Batı’nın Somonları 8-15 Kg. arasındadır. Hava durumu ve ısısı Somonları etkiler ancak avın başarı oranı yüksektir. Bu zamanda aynı yerde Gökkuşağı ve  Char da tutulabilir. Fakat bunlar için en iyi zaman Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır.
Gümüş Somon;  20 Ağustos’tan sonra.

BALIKÇI GRUBU : 5-10 Balıkçı olabilir. Fakat 5 kişiden az olmaz.

KAMP YERİNE TRANSFER :  Uçakla Petropavlovsk’a geliş sonrası Helikopter ile kamp yerine ort.1,5 saatlik uçuş. Kampta çift kişilik çadırlarda portatif yataklarda geceleme. Campta elektrik, duş ve saç kurutucusu mevcuttur. Helikopter şirketi ile radyo, telsiz bağlantısı mevcuttur.  Ayrı yemek çadırında alkollü içkiler dahil Amerikan ve Rus yemekleri. Amerikan balıçıları ile 15 yıllık çalışma tecrübesi.

KAMP  PERSONELİ VE MALZEMELERİMİZ:  Pprofesyonel rehber, tercüman ve aşçı  eşlik eder. Yer değiştirme ve hareketiniz jet motorlu teknelerle sağlanır.

AVLANMA :  sabah kahvaltıdan sonra 2-3 balıkçı bir rehber eşliğinde kamptan ayrılır. Gün boyunca değişik yerlere gidilir.

HAVA DURUMU, GEREKLİ GİYECEK VE MALZEMELERİNİZ: Yaz zamanı ısı 20oC’ye kadar çıkabilir sabahları hafif rüzgarlı ve serin olabilir. Ağustos sonunda yağışlar ve geceleri don olabilir. Sıcak günlerde çok fazla Sivrisinek hücumlarına hazırlıklı olmanız gerekir.  
Bu şartlarda beraberinizde getirmeniz gereken malzemeler;
1-Uyku tulumu,
2-Kamış ve makaralarınız,
3-Elfeneri,
4-Sivrisinek ve böcek klovucu,
5-Yağmurluk, göğüs tulumu ve gerekli takımlar.

PROGRAM :                                                                                                                           1.Gün  Petropavlovsk’a geliş ve kamp yerine Helikopter ile uçuş.
2-6..Günler   Tekne ile balık avı,
7.Gün  sabah balık avı. Öğleden sonra Petropavlovsk’a helikopter ile uçuş ve küçük kamp’ta geceleme.
8. Gün   Dönüş

AVIN FİYATI :  Petropavlovsk’dan itibaren 3.200 ABD$/kişi

FİYATA DAHİL OLANLAR:  Petropavlovsk’da havalimanında karşılama ve dönüşte bırakılma, Helikopterle kamp yerine götürülüş, gerekli, deneyimli rehberler, personel ve tercüman, kamp sırasında tüm yemekler ve av yeri transferleri, 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:  Petropavlovsk’a gidiş/dönüş uçak biletleri,  alkollü içecekler, Vize 100 ABD.$/kişi, Balık avı izini 75 ABD$/kişi

REZERVASYON ve ÖDEME ŞARTLARI :  
Balık avına gidilecek günün belirlenerek tutulabilmesi için rezervasyon yapıldığında kişibaşı  ücretin %50’si  YABANTUR’un bildireceği banka hesabına veya kredi kartı ile peşin olarak yatırılır. Fiyatın kalanı  Ücretin tamamının programın başlangıç gününden en geç 45 gün öncesinden hasaba yatırılması gereklidir. 
Daha kısa süreli rezervasyonlarda fiyatın tamamının peşin yatırılması gereklidir.Ekstralar olursa av yerinde nakit olarak ödenir.
Yapılan rezervasyonların 60-15 gün öncesine kadar yapılan iptallerinde, yatırılmış olan paranın kişibaşı 100$’ı masraflar için tutulur gerisinin tamamı iade edilir.  15 günden kısa süreli iptallerde ücretin tamamı tutulur, iade olamaz.    
Hava , trafik veye diğer kendi kontrolü dışındaki iptallerden organizatör sorumlu tutulamaz.
Banka havale masrafları müşteriye aittir. Bunun  depozito transferi sırasında bankanıza belirtilmesi gerekir.
Yaptığı av rezervasyonu'nu iptal etmek isteyen kişi bu hakkını başkasına devredebilir. 
Seyahat Kaza Sigortası yaptırılması zorunludur.
Rezervasyonlarınızda her zaman fiyat teyidi alınız. 
Yarım asırlık av tecrübemizin sağladığı av organizasyon ilişkilerimizin yanı sıra, dünyanın her yerinde balık avlarını da aynı güvenilir ilişkiler ile size sunar, ister reguler ister size özel balık avları da organize ettirebiliriz.