Yaban TUR
Yaban TV Yaban TV
Dünyanın her yerinde bütçenize en uygun, en güzel avların nerelerde yapılabileceğini Ömer Borovalı'nın başkanlığında araştırdık, en güvenilir organizatörlerin sizlere tanıtımını üstlendik ve YABANTUR'u kurduk. Bize danışın.

RUSYA KURT AVI

 

                                           KURT AVI
 
Nasıl Gidilir
Uçakla Moskova’ya inince organizatörümüzün ekibi tarafından karşılanır ve gümrükte işlemlerinizin en kısa zamanda bitirilmesi için yardımcı olunursunuz. Aynı günün akşamı Kirov yataklı treni ile hareket edersiniz. Veya isterseniz Moskova’da geceleyebilir ertesi gün Kirova gidersiniz. Kirov’a tren ile gitmek çok hoş bir tecrübedir. Zira, dünyanın en uzun demiryolu hattı olan Trans-Sibirya hattını kullanmak için her yıl dünyanın pek çok ülkesinden binlerce kişi Rusya’ya gelmektedir. Siz de bu tren ile Kirov yolculuğuna çıkacak ve sabah Kirov’a varacaksınız. 
 
AV BÖLGESİ :    Kirov  (Moskova'nın kuzeyi)
AV ZAMANI :      Şubat – Mart başı
AVCI GRUBU:     3 – 4 avcı
KONAKLAMA: Av evi (2 kişiye bir oda). Av evleri bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyabilecek konfordadır.
AVLANMA METODU :   Bayraklı sürek avı. Bu sürekde Kurtları yönlendirmek için üzerine bayraklar bağlanmış ipler ağaçlara bağlanarak uzun bir hat oluşturulur. Sürekçiler sakin süreklerle ormanlık arazideki Kurt ürkütülür ve bu hattı takip eder, hattı aşmaz. Hattın sonunda da avcılar bekler.
 
İKLİM KOŞULLARI : Gündüz saatlerinde -10 - -15 C, geceleri -20 - -25 C.
Avcılar avda kar motosikleti ile arazide transfer edileceklerinden ve av sırasında uzun sure bekleyeceklerinden, çok soğuk hava şartlarına göre giyinmeleri gereklidir.
 
PROGRAM:
1. Gün     Moskova’ya geliş ve yataklı tren ile Kirov’a transfer,
2. Gün     Kirov’a geliş ve av yerine araba ile transfer ve konaklama, aynı gün muhtemel av.
3.-10. Günler  8 gün av .
11.gün akşam treni ile Moskova’ya hareket,
12. Gün     Mokova’ya geliş ve başka programınız yoksa dönüş.
 
AVIN FİYATI :     Kirov’dan itibaren  3.700€/kişi     1 adet Kurt fiyata dahildir.
Kurt vurulmazsa 600€ geri ödenir. Yaralama ve avın bulunamaması halinde geri ödeme yapılmaz.
 
İLAVE TROFELER: (Av rezervasyonu yapılırken peşinen belirtilmeli ve reserve edilmelidir)
1.400€   2. Kurt + 200€ CITES Sertifikası
 2.000€   Vaşak + 200€ CITES Sertifikası
3.000€   Ayı (in’de) + 200€ CITES Sertifikası
   500€ ilave her trofe için peşin olarak ödenir ve vurulmazsa geri ödemesizdir. İlave avın vurulması halinde trofe fiyatından düşülür.
 
 
FİYATA DAHİL OLANLAR :
Trenden av bölgesine gidiş ve gelişler, avın organizasyonu, tecrübeli rehberlik hizmeti, av sırasında kanaklama ve yemekler, tercüman, 1ad Kurt, av bölgesinde bütün transferler, trofe’nin yol hazırlaması fiyata dahildir.
 
 
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Moskova’ya geliş gidiş uçak bileti ve fazla bagaj ücreti, avdan once ve sonra Moskova ve Kirov’da otel, yemekler ve içecekler, Moskova-Kirov-Moskova tren ücreti, turistik geziler, ilave av günü istenirse bunun ücreti, non-hunter ücreti, şahsi harcamalar, Moskova’da teaxidermi (trofe tahnidi), trofenin adresinize gönderilmesi.
 
 
EKSTRA ÖDEMELER :  
150€    Formaliteler; davet mektubu, Moskova’ya geliş ve dönüşte karşılama ve rehberlik hizmeti, Moskova’nın içinde transferler, Moskova’da tercüman, silah izini, yabancı avcıolık belgesi ücreti, uluslararası veteriner sertifikası.
200€    CITES sertifikası
 
Moskova/Kirov/Moskova tren ücreti 1.sınıf ort.350€ 
                                                         2.sınıf ort.250€
(Tren ücretleri değişebilir)
 
Rusya yönetmeliklerine göre Kurt ve Vaşak trofesini beraberinizde götüremezsiniz. Organizatör tarefından CITES belgesi alındıktan sonra adresinize gönderilecektir.
Yanınızda kendi bıçağınızı götürecekseniz bunu organizasyon’a bildirmek gereklidir.
 
 
ORGANİZATÖRÜN REZERVASYON ve ÖDEME ŞARTLARI :                                                                                                                                                                                                                                              
 
Rusya av organizatörü av rezervasyonu ve ödemeleri hakkında aşağıdaki bilgiyi iletmiştir.
Rusya’ya TC vatandaşlarına vize uygulaması kaldırılmıştır.
Bu ava gitmek isteyen avcı dostumuzun önce rezervason yapması gereklidir.  Tahmin edeceğiniz gibi Rusya'daki av organizatörünün aynı zamanda ağırlayabileceği ve avlandırabileceği avcı sayısı bellidir.  Onun için de sizin bu ava gitmek istediğiniz tarih için organizatörün uygunluk teyidi vermesi gereklidir. Bu teyidin alınmasından sonra avınızın rezervasyonu ve tarihin tutulması için avın bedelinin %50’si kişibaşı depozito olarak vereceğimiz hesaba veya kredi kartı ile yatırmanız gereklidir. Av bedelinin diğer %50’si av tarihinden en geç 60 gün önce aynı şekilde hesaba yatırılmalıdır. Ekstralar avda nakit olarak organizatöre ödenir.
 
Avınızı, av tarihinden 180 günden önce iptal etmek durumunda kalırsanız, ödemiş olduğunuz depozitodan kişibaşı 500€ kesinti yapılır ve geri kalanı iade edilir.
İptaliniz 180-60 gün arasında yapılırsa, depozitonuz iade edilmez. 60 günden kısa süreli iptallerde av ücretinin tamamı tutulur iade yapılmaz.
Tüm banka havale masrafları müşteriye aittir. 
 
 
Ancak, Rusya organizatörü iptal edilen avın yerine, aynı av sezonu içersinde başka bir tarihte aynı yerde aynı av veya gene kendi organizasyonunda başka bir av için yeni bir rezervasyon yapıp yapmama hakkına sahiptir. Şartlarını görüşmek gerekir.
 
Av rezervasyonunuzu yaptığınızda, pasaport bilgileriniz, götüreceğiniz silahınızın bilgileri ve avcılık belgenizin kopyalarını YABANTUR'a ulaştıracaksınız. YABANTUR bu bilgileri Rusya organizatörüne adınıza iletecektir. Rusya organizasyon bürosu resmi makamdan avlanacağınız tarih için adınıza alacağı avlanma izni ve silah iznini adınıza YABANTUR'a gönderecektir. Size ileteceğimiz bu belgeleri Rusya’ya giderken beraberinizde Türkiye avcılık belgeniz ve silah ruhsatınızla birlikte götürünüz.