Yaban TUR
Yaban TV Yaban TV
Dünyanın her yerinde bütçenize en uygun, en güzel avların nerelerde yapılabileceğini Ömer Borovalı'nın başkanlığında araştırdık, en güvenilir organizatörlerin sizlere tanıtımını üstlendik ve YABANTUR'u kurduk. Bize danışın.

ORMAN HOROZU - CAPERCAILLIE

RUSYA ORMAN HOROZU AVI

Büyük Orman Horozu – Capercaillie, bu av kuşlarının Toy’dan sonraki en büyük üyesinin Avrupa’nın pek çok ülkesinde sayıları çok azalmışken Rusya’da bol miktarda bulunmaktadır. Geleneksel bahar avını sürdürmeye devam edilmektedir. Av sabaha karşı gece avcının rehberi ile birlikte ormanda horozun ötüş sesini dinleyerek yürümesiyle başlar. Gün ağarmasının ilk ışıkları ile birlikte duyulan ses’e kalbinizin dahi sesini bastırarak olabilecek en sesssiz şekilde bir ağacın üstünde ötmekte olan Capercaillie’ye görünmeden yaklaşarak tüfek menziline girmeye çalışıp atışınızla son bulur.
                                                                                                   
Nasıl Gidilir
Uçakla Moskova’ya inince organizatörümüzün ekibi tarafından karşılanır ve gümrükte işlemlerinizin en kısa zamanda bitirilmesi için yardımcı olunursunuz. Aynı günün akşamı Kirov yataklı treni ile hareket edersiniz. Veya isterseniz Moskova’da geceleyebilir ertesi gün Kirova gidersiniz. Kirov’a tren ile gitmek çok hoş bir tecrübedir. Zira, dünyanın en uzun demiryolu hattı olan Trans-Sibirya hattını kullanmak için her yıl dünyanın pek çok ülkesinden binlerce kişi Rusya’ya gelmektedir. Siz de bu tren ile Kirov yolculuğuna çıkacak ve sabah Kirov’a varacaksınız. 

AV BÖLGESİ :    Kirov  
AV ZAMANI :      20 Nisan – 10 Mayıs
AVCI GRUBU:     3 – 4 avcı
KONAKLAMA: Av evi (2 kişiye bir oda). Evlerin bütün konforu vardır. 20 değişik bölgede av                    
                               yapılmaktadır. Her evde 4 kişi kalabilmektedir.
HAVA DURUMU: Gündüz saatlerinde +15 - +20 C, geceleri ise 0 - +5 C’dir.

PROGRAM:
1. Gün     Moskova’ya geliş ve yataklı tren ile Kirov’a transfer (12 saat),
2. Gün     Kirov’a geliş ve av yerine araba ile transfer ve konaklama, aynı gün muhtemel av.
3.-7. Günler  5 gün av . 7.gün akşam treni ile Moskova’ya hareket.
8. Gün     Mokova’ya geliş ve başka programınız yoksa dönüş.

AVIN FİYATI :     
1.300€/kişi (3x3 olabilir) Kirov’dan itibaren 7 gün 5 av günü  1 adet Büyük Orman Horozu-
                               Capercaillie ve 1 adet  Küçük Orman Horozu-Black Cock fiyata 
                               dahildir.
   350€  Tek kişi olarak avlanmak istendiği takdirde fark ödenir. 
B.O.H vurulmazsa 200€, K.O.H. vurulmazsa 150€ geri ödenir. Yaralama ve avın bulunamaması halinde geri ödeme yapılmaz. Avcı atışında vuramazsa geri ödeme yapılmaz.
   700€ Non-hunter fiyatı.

İLAVE TROFELER: (Av rezervasyonu yapılırken peşinen belirtilmeli ve reserve edilmelidir)
400€  B.O.H.-Capercaillie
300€  K.O.H. Black Cock
  30€  Çulluk

FİYATA DAHİL OLANLAR :
Trenden av bölgesine gidiş ve gelişler, avın organizasyonu, tecrübeli rehberlik hizmeti, av sırasında kanaklama ve yemekler,grup için 1 tercüman, 1ad BOH ve KOH, av bölgesinde bütün transferler, trofe’nin yol hazırlaması fiyata dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Moskova’ya geliş gidiş uçak bileti ve fazla bagaj ücreti, avdan once ve sonra Moskova ve Kirov’da otel, yemekler ve içecekler, Moskova-Kirov-Moskova tren ücreti, turistik geziler, ilave av günü istenirse bunun ücreti, non-hunter ücreti, şahsi harcamalar, Moskova’da teaxidermi (trofe tahnidi), trofenin adresinize gönderilmesi.

EKSTRA ÖDEMELER :  
150€    Formaliteler; davet mektubu, Moskova’ya geliş ve dönüşte karşılama ve rehberlik hizmeti, Moskova’nın içinde transferler, Moskova’da tercüman, silah izini, yabancı avcıolık belgesi ücreti, uluslararası veteriner sertifikası.

Moskova/Kirov/Moskova tren ücreti 1.sınıf ort.350€ 
                                                         2.sınıf ort.250€
(Tren ücretleri değişebilir)

ORGANİZATÖRÜN REZERVASYON ve ÖDEME ŞARTLARI :                                                

Rusya av organizatörü av rezervasyonu ve ödemeleri hakkında aşağıdaki bilgiyi iletmiştir.
Rusya’ya TC vatandaşlarına vize uygulaması kaldırılmıştır.
Bu ava gitmek isteyen avcı dostumuzun önce rezervason yapması gereklidir.  Tahmin edeceğiniz gibi Rusya'daki av organizatörünün aynı zamanda ağırlayabileceği ve avlandırabileceği avcı sayısı bellidir.  Onun için de sizin bu ava gitmek istediğiniz tarih için organizatörün uygunluk teyidi vermesi gereklidir. Bu teyidin alınmasından sonra avınızın rezervasyonu ve tarihin tutulması için avın bedelinin %50’si kişibaşı depozito olarak vereceğimiz hesaba veya kredi kartı ile yatırmanız gereklidir. Av bedelinin diğer %50’si av tarihinden en geç 60 gün önce aynı şekilde hesaba yatırılmalıdır. Ekstralar avda nakit olarak organizatöre ödenir.

Avınızı, av tarihinden 180 günden önce iptal etmek durumunda kalırsanız, ödemiş olduğunuz depozitodan kişibaşı 500€ kesinti yapılır ve geri kalanı iade edilir.
İptaliniz 180-60 gün arasında yapılırsa, depozitonuz iade edilmez. 60 günden kısa süreli iptallerde av ücretinin tamamı tutulur iade yapılmaz.
Tüm banka havale masrafları müşteriye aittir. 


Ancak, Rusya organizatörü iptal edilen avın yerine, aynı av sezonu içersinde başka bir tarihte aynı yerde aynı av veya gene kendi organizasyonunda başka bir av için yeni bir rezervasyon yapıp yapmama hakkına sahiptir. Şartlarını görüşmek gerekir.

Av rezervasyonunuzu yaptığınızda, pasaport bilgileriniz, götüreceğiniz silahınızın bilgileri ve avcılık belgenizin kopyalarını YABANTUR'a ulaştıracaksınız. YABANTUR bu bilgileri Rusya organizatörüne adınıza iletecektir. Rusya organizasyon bürosu resmi makamdan avlanacağınız tarih için adınıza alacağı avlanma izni ve silah iznini adınıza YABANTUR'a gönderecektir. Size ileteceğimiz bu belgeleri Rusya’ya giderken beraberinizde Türkiye avcılık belgeniz ve silah ruhsatınızla birlikte götürünüz.

Fotoğraf Galerisi